Gelin Makyajı Tercihleri

Gelin Makyajı Tercihleri

gelin makyajıBu kadar gelin makyajı ile ilgili çok yazılar yazdım ve çok yorumlar yaptım.
Artık bu konu ile ilgili de bir şeyler yazmanın zamanı gelmişti.

Gelin makyajı Tercihi Nasıl Yapılır
Gelin Makyajınızı Yapacak Makyöz Tercihi Nasıl Yapılmalıdır.

Bu konuda yapılan en azından benim gördüğüm kadarıyla yapılan büyük hatalar var. Hem makyaj örneği seçerken hem de makyöz seçerken.
Gelin makyajı örneklerindeki problem şuydu ;

Genelde dergiden yada ünlü bir modelin fotoğraflarından makyaj örnekleri bulunarak kendini buna şartlamak ve oradaki photoshop u göz önüne almadan istenen gelin makyajları.
Öncelikle samimiyetle şunları belirteyim ;
Bu dergi çekimlerinde fotoğraflarla çok oynanıyor , tüm düzeltmeler yapılıyor ve makyöz çekim anının her dakikasında modelin etrafında pervana dönüyor , en ufak bozulmaları düzeltiyor. Ben de bu sistemle çalışıyorum . Dolayısıyla gün ışığında çekimlerde veya gece yarısına kadar sürecek olan düğünde kullanmanız gereken 10 saatlik makyajda sizin makyözünüz yanınızda olmayacaktır. Kısacası demek istediklerim o fotoğraflar sizi yanıltmasın. Size en uygun modeli ve örneğin eğer makyözünüz profesyonelse o karar verecektir. Çünkü sizden önce sizin yüz yapınızda o kadar kişi görmüştür ki yaşanan olumlu yada olumsuz çalışmalar , örnekler, tecrübeler hepsi kendisinde mevcuttur. Yine hemen parantez içerisinde belirtelim ( Makyöz gerçekten profesyonel ise )
Ayrıca sizin makyözünüz sürekli yanınızda bulunmayacaktır, dolaysıyla görüntüden ziyade kalıcık daha önemli sizin için.

Gelin makyajlarıYine dergide seçilen doğal gelin makyajları.. Evet bende doğallıktan yanayım fakat yine yoğun ışık altında , profesyonel çekimler sayesinde her şey net bir şekilde görünür iken gece kullanmanız gereken gelin makyajında durum böyle olmayacaktır. Yani makyajınız yok gibi görünecektir.

Evet gelelim Makyöze / Makyöre
Yine makyöz seçilirken tarzınıza uygun olmayan kişilerle çalışmayın. Fashion çekimlerde sürekli modellere yani kusursuz yüzlere makyaj çalışmak çok kolay. İşimiz hiç de zor değil.
Bundan dolayı gelin makyözü olmak çok farklı bir durumdur. Kusurlu yüzler , kapatılması gereken noktalar , ön plana çıkarılması gereken yerler. Bunlar hepsi ayrı detay ayrı tecrübeler.

Bütün bunları sadece beni seçin diye yazmıyorum aksine çevremde o kadar çok değerli meslektaşım var ki ben bile önerilerde bulunabilirim.

Benim derdim eline iki tane makyaj malzemesi alıp , bir tane ünlüye makyaj yapma şansını tatmış kişilerin ben profesyonel makyözüm diye ortalarda dolaşması.
Siz siz olun en özel gününüzü fotoğraflara baktığınızda kötü anılarla hatırlamayın.

Tüm güler ve güzel Yüzlü Gelinlerime ..

Profesyonel Makyöz & Makyaj Eğitmeni

Nurgül Kolukırık

  • Bu arada beni daha yakından takip etmek için ;
  • web site : http://nurgulkolukirik.com/
  • my blog : http://profesyonelmakyaj.blogspot.com/
  • facebook: https://www.facebook.com/NURGULKOLUKIRIKMAKYOZ
  • instagram:http://instagram.com/makyoznurgulkolukirik#

profesyonel makyöz

Nurgül Kolukırık

Nurgül Kolukırık Makyaj Videoları

Makeup Artist Istanbul Nurgül Kolukırık | izlesene.com

İpek Kirpik Eğitimi | izlesene.com

Porselen Makyaj Eğitimi | izlesene.com

Makyaj Eğitimi | izlesene.com

Hızlandırılmış Makyaj Kursları | izlesene.com

Check Also

Nurgül Kolukırık

Gelin Makyajı 2018

Gelin Makyajı 2018 Gelin Makyajının Özelliği Nelerdir Ya da Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar …

2 comments

  1. merhabalar sizden ve sitenizden yeni haberdar oldum malum haftaya cumartesi düğünüm ve bu perşembede kınam var. Dolayısıyla da yardıma ihtiyacım:( ela gözlü beyaz tenliyim aslında fotoğrafımı göndereceğim bi alan varsa göndersem çok daha iyi olur. benim sorum şu: Aslında ben makyajımı yapacak kişinin senin yüzüne ve cilt tipine şu ton gider diyebilen bir uzman olmasını isterdim lakin şartlar gereği görüştüğüm kişi sen hangi makyaj tipi istiyorsan bana fotoğrafını göstermen yeterli dedi 🙁 sizin yazdıklarınızı da okudum sonuçta fotoğrafla birebir aynı olmuyo, sizden ricam fotoğrafımı göndersem hangi makyaj tonlarını kullanmam gerekir onu söyleyebilir misiniz? Keşke size gelme imkanım olsaydı ,makyajımı sizin yapmanızı çoook isterdimm

Bir cevap yazın