Protez Tırnak

Protez Tırnak Nedir?

 

Protez Tırnak
Protez Tırnak

Gelin Adayları için mükemmelliği tamamlamak için önerimiz  tırnaklarınız kısa ise Protez Tırnak  Bakım ve Uygulama Merkezi

Protez tırnak uygulaması estetik açıdan son zamanlarda hanımların çok talep ettikleri tırnak estetiğine değer veren kişilerin ilgilendiği konuların başında yer almaktadır. Eğer sizinde tırnaklarınızda renk ve şekil açısından bir problem varsa ve tırnaklarınız çok çabuk kırılıyor yada ikiye ayrılıyorsa, tırnaklarınızı istediğiniz gibi uzatmakta sorununuz varsa uzatamıyor yada sürekli olarak tırnaklarınızı yemekten şikayet ediyorsanız Protez tırnak uygulaması sadece yukarda belirttiğiniz şikâyetleri yaşayan hanımlarda değil, aynı zamanda estetik açıdan ellerine farklı bir görünüm vermek isteyen kişilere de uygulanabilir bir çalışmadır. sizin için mükemmel bir çözümdür.

Protez tırnak uygulamasının görünümü öylesine estetik ve doğaldır ki kimse bunları doğal tırnaktan  ayırt edemez. Protez tırnaklar uygulaması yapıldıktan sonra kişi sanki kendi doğal tırnağı gibi bilgisayar, günlük işlerini, araba kullanımı gibi işlemleri sakınmadan, rahatlıkla yapabilir. Protez tırnak uygulamasının en önemli özelliklerinden biri takma tırnak gibi tırnağın dibinden değil, sadece ucundan takılıyor olmasıdır. Tırnağınızın protez tırnak uygulaması asıl gerçek tırnağın büyümesini ve hava almasını engellemez. Eğer tırnak uzatamama yada yeme probleminiz varsa 2,5 – 3 ay gibi bir sürede tırnağınızın sağlıklı bir şekilde uzadığını görürsünüz. büyümesi dibinden gerçekleştiği için

Dünya Genelinde Protez Tırnak Kullanımı?

Protez tırnak uygulamaları başta Amerika kıtasında olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde son derece yaygın kullanıma sahiptir. ABD’de 1960’lı yıllarda akrilik kullanılarak proteztırnak uygulanmaya başlanmış, 1990’larda Almanya’da “Gel Nail” jel’in keşfedilmesiyle uygulamalar hız kazanmıştır. Amerika’da yayınlanan “NAILS magazine” Dergisinin 2003 yılı sektör araştırma sonuçlarına göre ABD’de 16–60 yaş grubundaki  her 7 kadından 3’ü, Avrupa’da ise her 8 kadından 2’si düzenli olarak protez tırnak kullanmaktadır. Yine aynı dergiye göre 2002 yılında sadece Amerika’da 47.000 Güzellik salonda 350.000 sertifikalı tırnak teknisyeni hizmet verdiği kaydedilmektedir. Türkiye de henüz emekleme devresinde olan bu sektörde her geçen sene daha fazla ilgiye sahip olmaktadır.

Protez Tırnak
Protez Tırnak Uygulama İncelikleri

Protez Tırnak Uygulama incelikleri.

Sentetik yapıdaki protez tırnakların fiziksel özelliği ve dayanıklılığı doğal tırnaktan 80 kat daha fazladır. Protez tırnağın en önemli özelliklerinden biri de takma tırnak gibi tırnağın dibinden değil, sadece ucundan takılıyor olmasıdır. Bunun sebebi tırnak büyümesinin dipten gerçekleşmesidir, bu sebeple protez tırnak asıl gerçek tırnağın büyümesini veya hava almasını engellemez. Tırnak yeme veya kolay kırılmasında ötürü tırnak uzatamama problemi varsa protez tırnak uygulaması sayesinde 2 – 3 ay gibi bir süre içinde tırnağınızın sağlıklı şekilde uzadığını görürsünüz. Protez tırnaklar takıldıktan sonra kendi doğal tırnağınız gibi bilgisayar, günlük işlerinizi sakınmadan ve rahatlıkla yapabilirsiniz. Protez tırnak görünümü öyle doğaldır ki kimse doğal tırnaktan ayırt edemez.

Akrilik “Acrylic Nails” veya Jel Protez Tırnak “Gel Nails” nedir arasındaki farklar?

El ve Ayak bakımına önem veren kişilerde tırnaklarda kusursuz  görünüm yaratmak için profesyonel  ürünlerin  ve ileri teknolojinin yardımıyla uygulanan tekniklerdir. Proteztırnak uygulamaları başta Amerika olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde son derece yaygın kullanıma sahiptir. ABD’de 1960’lı yıllarda Akrilik Acrylic Nails kullanılarak protez tırnakAcrylic Nails kendi kendine, jel Gel Nails ise UVA cihazında kuruma özelliğine sahip olmasıdır. Görünüm ya da kullanım olarak aralarında fark yoktur. Akrilikte doğal tırnaklarınız daha çok törpülendiği için yüzeyde incelme daha fazla olmaktadır. Bu yüzden doğal tırnaklarınızın kendine gelme süresi uzar Ayrıca akrilik Acrylic Nails tekniğinde kullanılan malzeme hem asittir hem de  rahatsız edici bir koku yaymaktadır. Jel uygulamasında ise doğal tırnağınıza fazla bir işlem yapılmadığı için tırnağınız sağlık açısından zarar  görmez. Bu sebeplerden jel sistem dünyada en çok tercih edilen sistem olmuştur.

Protez Tırnak Kimlere Uygulanır;

Protez Tırnak Eğer tırnaklarınızda renk ve şekil açısından bir problem varsa, tırnaklarınız çabuk kırılıyor yada kolay ayrılıyorsa, tırnaklarınızı istediğiniz gibi uzatamıyor yada sürekli olarak tırnaklarınızı yemekten şikayet ediyorsanız Protez Tırnak sizin için eşsiz bir çözümdür. Bunun dışında Protez Tırnak aynı zamanda estetik açıdan ellerine farklı bir görünüm vermek isteyen kişilere de uygulanmaktadır.

Protez Tırnak Kimlere Uygulanmaz;
Başta mantar, psöriazis (sedef hastalığı), tırnak boşalması gibi dermatolojik tedavi gerektiren durumlarda uygulanmamalıdır. Tırnak hastalıkları hekim kontrolünde tedavi edilmeli, tedavi sonrası meydana gelen deformasyonlara hekim onayı alındıktan sonra Protez Tırnak

Protez Tırnak Nasıl Uygulanır,

 

Protez Tırnak Uygulaması
Protez Tırnak Uygulaması

Protez Tırnak Uygulaması öncelikle, takma tırnak gibi eczaneden alınıp yapıştırıcıyla komple tırnak yüzeyine kapatan uygulamalara benzemez. “Sach ® Tırnak Merkezimizde” 2 saat süren bir işlemdir ve aylık bakımları düzenli yapıldığı sürece en az 6 ay kullanılır. Tırnak yiyenleri alışkanlıklarından kurtaracak  psikolojik telkin beraberinde bilinen tek yöntemdir.
Protez Tırnak yaygın olarak akrilik teknoloji ve jel teknoloji ürünleriyle gerçekleştirilir.

Protez Tırnak El ve Ayak tırnaklarındaki Bakım süreleri,

Protez Tırnak Ellere jel veya akrilik teknoloji ürünleriyle uzatma ve frenchli görünümü ayda 1  kez dolgu bakım uygulamasıyla tırnaklar 3 ay boyunca frenchli görünümünü koruyor.

Protez Tırnak Ayaklarda ise Jel teknoloji ürünleriyle doğal tırnak üzerine 45 dk.’da yapılan çalışmadan sonra ayak tırnakları kalıcı olarak arzuya göre frenchli veya cilalı şekilde ve uçuk pembe veya rakı beyazı tonlarında hazırlanıyor. 1–2 ay süreyle asla bozulmadan kullanacağınız uygulama, dolgu bakım işlemiyle de 4 aya kadar kullanılıyor.
Protez Tırnak uygulamasında Jel ürünlerle hazırlanan el ve ayak tırnaklarına arzu edilirse farklı renklerde oje uygulanıyor, oje çıkarıcı kullanıldığında tırnaklar yine frenchli veya cilalı görünümünü sürdürür.

Protez tırnak çıkartma işlemi;

Protez tırnak çıkartma işlemi mutlaka tırnak teknisyeni tarafından gerçekleştirilmedir. Kullanıcısının kopartarak kazıyarak kaplamaları çıkartmaya çalışması doğal zarar verir. Protez Tırnak Teknisyeni tarafından çıkartma gerçekleştirildiğinde doğal tırnaklarda çok az incelme olur. Sonrasın düzenli tırnak yağı kullanılarak doğal tırnaklar 2-3 hafta içinde Protez Tırnak uygulamasında önceki haline kavuşur.

uygulanmaya başlanmıştır Avrupa 1990’ların başlarında jel’i keşfetmiştir. Her ikisinin de kimyasal içerikleri neredeyse birbirinin aynıdır. Aralarındaki fark akrilik uygulaması yapılmalıdır.

 

Tırnak Süsleme
Tırnak Süsleme

Tırnak Süsleme,

Tarihin ilk dönemlerinden bu yana kadınların uygulamaktan vazgeçmedikleri tamamlayıcı bir aksesuardır. Antik yunan ve mısır medeniyetlerinde, İnka ve astek uygarlıklarında dini bir anlamı dahi olan tırnak süsüleme bugün bile hanımların keyifle uyguladıkları bir aksesuardır.
Protez Tırnak süsleme Düğün, Nişan, Mezuniyet gibi özellikle Gelin adaylarının en özel günleri için kıyafetin ve mücevherin vazgeçilmez tamamlayıcısıdır. Gelinliğinizin veya nişan kıyafetinin asaleti ve sadeliği, tırnaklarda yaratılacak minik desenlerle kusursuzlaşır. Değer verilen bir mücevheri ortaya çıkarmanın en kolay yolu tırnak süslemedir. Tek taş pırlanta veya değerli taşlarla hazırlanmış zarif yüzükler tırnaklardaki detaylarla kusursuzca bütünleşir. Göz kamaştırıcı davet kostümü eller ve ayaklara uygulanacak uyumlu süslerle nefes kesici görünüme kavuşur.

Protez tırnaklara yönelik sıkça sorulan sorular

Protez tırnak uygulaması doğal tırnağımıza zarar verir mi?
Protez Tırnak, tırnağa estetik görünüm kazandırmak için uygulanır. Protez Tırnak uygulaması Sağlıklı, hijyenik hizmet veren merkezlerde, protez tırnak teknik ve pratik eğitimini bitirmiş sertifikalı tırnak teknisyenleri tarafından, Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş ürünlerle uygulandığı takdirde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Protez Tırnak ne tür dış etkenlerden zarar görür?
Protez Tırnak uygulamasında doğal tırnağınıza zarar veren ürünlerin başında nasıl asetonlar geliyorsa bu ürünler protez tırnağa da zarar verir.  Ayrıca tiner, metal törpü ve metal tırnak makası Protez Tırnaklarınıza zarar verir. Asetonsuz oje çıkarıcıları ve kâğıt törpüler kullanılmalıdır.

Protez Tırnak işleminde kullanılan ürünler nelerdir, hangisi iyidir?
Protez Tırnak akrilik ya da jel teknoloji ürünleriyle hazırlanır. Protez tırnak ilk olarak ABD’de 1960’lı yıllarda akrilik kullanılarak uygulanmaya başlanmıştır. Hali hazırda dünya Protez Tırnak pazarında akrilik kullanım oranı %90’lar mertebesindedir. Avrupa’da Almanya 1980’lerin sonlarında jel’i keşfetmiştir. Her ikisinin de kimyasal içerikleri neredeyse birbirinin aynıdır.
Aralarındaki fark akrilik kendi kendine, jel ise UVA cihazında kuruma özelliğine sahip olmasıdır. Görünüm ya da kullanım olarak aralarında fark yoktur. Protez Tırnak teknisyeni tırnak yapısına bakarak hangi tekniği uygulayacağına karar verir.

Protez tırnak ile doğal tırnak sağlığını kaybeder mi?

Kesinlikle kaybetmez, tırnağın hava alması gereken canlı noktası tırnağın dip bölgesi yani lunula yani (yarım ay bölgesi)’dır. Burası dikkate alınarak işlem gerçekleştirilir.

Oje sürüldüğünde sararan tırnaklar, Protez Tırnak uygulaması sonrası sararır mı?

Doğal tırnakların sararmasına neden olan şey havasızlık değildir. Beyaz ya da koyu renklerde oje kullandığınızda çıkartma işleminden sonra sararma görürsünüz. Ancak renksiz cila kullandığınızda çıkartma işleminden sonra doğal tırnakta sararma yoktur. Tırnağın sararmasının nedeni havasız kalması değil, ojenin içindeki renk içeren kimyasalların doğal tırnağı boyamasıdır. Protez Tırnak uygulaması sarartma yapmaz.

Protez Tırnak’tan vazgeçip, doğal tırnağa dönüş yapmak mümkün mü?
Elbette mümkündür ama bu işlemi mutlaka tecrübeli ve eğitimli birinin yapması gerekmektedir.

Protez Tırnak çıkartıldıktan sonra kendi tırnağımızda incelme oluyor mu?

Protez Tırnak çıkartma işlemi mutlaka tırnak teknisyeni tarafından gerçekleştirilmelidir. Kullanıcısının kopartarak, kazıyarak kaplamaları çıkartmaya çalışması doğal tırnağa zarar verir. Protez Tırnak Teknisyeni tarafından çıkartma gerçekleştirildiğinde doğal kendi tırnaklarınızda çok az incelme olur. Sonrasında düzenli  tırnak yağı kullanılarak doğal tırnaklar 2–3 hafta içinde Protez Tırnak uygulamasından önceki haline kavuşur.

Çok İnce ve Kırılgan Tırnaklar Protez Tırnak ile korunabilir mi?

Protez Tırnak uygulaması tırnaklara sağlık kazandırmak için değil, estetik görünüm ve dayanıklılık kazandırmak için uygulanır. Yapısal olarak ince ve kırılgan olarak gelen tırnak protezden sonra yapısını değiştirmez, aynı biçimde gelmeye devam eder.

Tırnak deyip geçmemek gerekiyor.Bakımlı kadınların her yönden çekici ve güzel görünmesini sağlayan şey aslında ayrıntılardır…Ve biz salonumuzda bu ayrıntıları çok daha güzelleştiriyoruz.

Protez Tırnak Fiyatları


Protez Tırnak : 100 TL

Protez Tırnak Dolgu      :  75 TL

Kalıcı French El             : 100 TL

Kalıcı French El Dolgu    :  75 TL

Kalıcı French Ayak         : 75 TL

Kalıcı French Ayak Dlg  : 75 TL

El-Ayak Bakımı ( Manikür-Pedikür-Ayak Masajı-Peeling) : 75 TL

Bir cevap yazın