Nurgül-Kolukırık
Nurgül-Kolukırık

Gelin Makyajı 2018

Gelin Makyajı 2018

Gelin Makyajı

Gelin Makyajının Özelliği Nelerdir
Ya da Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

1- Show makyajı yada efekt makyaj yapan bir Makeup artist bazen sizin dilinizden anlamayabilir . Düğün günü stresi , kişilerin tercihleri ya da güncel trendleri iyi bilen bir Makeup artistle çalışmanız daha az riskli olacaktır .

2- Makyaj Malzemeleri ; Sizin cilt yapınıza uygun makyaj malzemesi belirlenmesi en büyük şarttır . Örneğin ; Mac , Kryolan , Nars bunların hepsi profesyonel markalardır . Ama yapı olarak ya da alerjik olarak her zaman sizin cilt yapınızla; iyi olmalarına rağmen uyumlu olmayabilir. Örneğin cildiniz yağlıysa Kryolan Suprocolor serisi bir fondöten aşırı parlamanıza sebep olabilir . Ya da cildiniz çok kuru ise Mac Studio fix fluid serisi bir fondöten aşırı pullanmaya neden olabilir . Dolayısıyla doğru marka = doğru eller ile aslında olmazsa olmaz demektir .

gelin makyajı.jpg

3- Makyaj Stili Belirlerken : Evet kendinize gelinlik seçerken olduğu gibi saç ve makyaj modelinde de bir Stil belirlenmelisiniz. Burda Gelinliğiniz ( Vintage , Klasik , Gösterişli ) Düğün mekanı ( kapalı mekan , kır düğünü ) Saç Modeli ( Topuz , Salık Maşalar , Doğal Saçlar gibi ) etkenler sizin için bir Tarz ortaya koyacaktır . Bu konuda çalıştığınız Profesyonel Makyöz size yardımcı olacaktır . Ama bir etkili faktör daha var ki ; O da Sizsiniz !

Sizin istekleriniz ve Beğenileriniz .

4- Gelin Makyajı Prova : Gerekirse evet yaptırabilirsiniz. Tam olarak ne istediğinizden emin değilseniz veya yeni biriyle çalışcaksanız bir prova talep edebilirsiniz. Yada düğün günü ile çekim günü makyajını ayrı ayrı günlerde de yaptırabilirsiniz .

5- Göz Makyajı Tercihi : Senenin tarzı toprak renkleri , sıcak mürdüm tonlar geçen senenin ve bu senenin modası

6- Yüz Makyajı ( Gölgelendirme ve Aydınlatma ) : Yüzünüzde asimetrik olan bölümleri mutlaka düzeltilmeli ve modlajlama yapılmalıdır . Sizin yüz yapınıza göre Kontör ve Highliter işlemi mutlaka yapılmalıdır

7- Dudak Makyajı : Göz makyajınızın sadeliği dudakları ön plana çıkartacağı gibi dudaklar sade ise Göz makyajı ön planda olur tekniğini bilmelisiniz . Yoksa aşırı renkli bir yüz , Makyajınızı basitleştirebilir .
Unutmayın ki Gelinlik asaleti ve sadeliğini temsil eder . Farklı gecelerde yaptıracağımız özel gün makyajlarından ziyade o gün mutlaka Güzelliğinizin ön planda olması yeterli

8- Dudak makyajıyla ilgili ekstra söyleyebileceğim tek şey makyajınızı gün ışığında yaptırdığınızda çok nude tonlar kullanıldıysa gece onun bir o kadar yok olacağını unutmayın.

9- Takma Kirpik ( Bütün veya Tek Tek )  : Kendi kirpikleriniz güzel olsa dahi o gün mutlaka
Kirpik uygulaması yaptırmalısınız . Eğer alışkın değilseniz mutlaka öncesinden bir takma kirpik alıp deneyimleyin ( o günden bir kaç gün önce ) İlk defa taktıracaksanız o gün çok zorlanabilirsiniz .
Eğer gerçekten zorlandıysanız İpek Kirpik Uygulaması yaptırabilirsiniz ( ağırlık yapmaz hem de daha kalıcıdır )

Kesinlikle Yapmayın / Yaptırmayın

Düğüne hafta kala;
solaryuma girmeyin
cilt bakımı yaptırmayın
yeni bir ürün yüzünüzde denemeyin
nemlendirici kullanmayı unutmayın

10- O güne enerjik şarklarla başlamayı unutmayın

11- Gelinliği giymeden önce mutlaka son bir defa daha wc ye gidin

Nurgül Kolukırık

Check Also

Nurgül-Kolukırık

Özge Ulusoy Modelliğinde Gelin Makyajı Eğitimi

Özge Ulusoy Modelliğinde Gelin Makyajı Eğitimi 2018 in ilk Gelin Makyajı Eğitimini Özge Ulusoy la …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir