Nurgül-Kolukırık
Nurgül-Kolukırık

Gelin Makyajı 2018

Gelin Makyajı 2018

Gelin Makyajı

Gelin Makyajının Özelliği Nelerdir
Ya da Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

1- Show makyajı yada efekt makyaj yapan bir Makeup artist bazen sizin dilinizden anlamayabilir . Düğün günü stresi , kişilerin tercihleri ya da güncel trendleri iyi bilen bir Makeup artistle çalışmanız daha az riskli olacaktır .

2- Makyaj Malzemeleri ; Sizin cilt yapınıza uygun makyaj malzemesi belirlenmesi en büyük şarttır . Örneğin ; Mac , Kryolan , Nars bunların hepsi profesyonel markalardır . Ama yapı olarak ya da alerjik olarak her zaman sizin cilt yapınızla; iyi olmalarına rağmen uyumlu olmayabilir. Örneğin cildiniz yağlıysa Kryolan Suprocolor serisi bir fondöten aşırı parlamanıza sebep olabilir . Ya da cildiniz çok kuru ise Mac Studio fix fluid serisi bir fondöten aşırı pullanmaya neden olabilir . Dolayısıyla doğru marka = doğru eller ile aslında olmazsa olmaz demektir .

gelin makyajı.jpg

3- Makyaj Stili Belirlerken : Evet kendinize gelinlik seçerken olduğu gibi saç ve makyaj modelinde de bir Stil belirlenmelisiniz. Burda Gelinliğiniz ( Vintage , Klasik , Gösterişli ) Düğün mekanı ( kapalı mekan , kır düğünü ) Saç Modeli ( Topuz , Salık Maşalar , Doğal Saçlar gibi ) etkenler sizin için bir Tarz ortaya koyacaktır . Bu konuda çalıştığınız Profesyonel Makyöz size yardımcı olacaktır . Ama bir etkili faktör daha var ki ; O da Sizsiniz !

Sizin istekleriniz ve Beğenileriniz .

4- Gelin Makyajı Prova : Gerekirse evet yaptırabilirsiniz. Tam olarak ne istediğinizden emin değilseniz veya yeni biriyle çalışcaksanız bir prova talep edebilirsiniz. Yada düğün günü ile çekim günü makyajını ayrı ayrı günlerde de yaptırabilirsiniz .

5- Göz Makyajı Tercihi : Senenin tarzı toprak renkleri , sıcak mürdüm tonlar geçen senenin ve bu senenin modası

6- Yüz Makyajı ( Gölgelendirme ve Aydınlatma ) : Yüzünüzde asimetrik olan bölümleri mutlaka düzeltilmeli ve modlajlama yapılmalıdır . Sizin yüz yapınıza göre Kontör ve Highliter işlemi mutlaka yapılmalıdır

7- Dudak Makyajı : Göz makyajınızın sadeliği dudakları ön plana çıkartacağı gibi dudaklar sade ise Göz makyajı ön planda olur tekniğini bilmelisiniz . Yoksa aşırı renkli bir yüz , Makyajınızı basitleştirebilir .
Unutmayın ki Gelinlik asaleti ve sadeliğini temsil eder . Farklı gecelerde yaptıracağımız özel gün makyajlarından ziyade o gün mutlaka Güzelliğinizin ön planda olması yeterli

8- Dudak makyajıyla ilgili ekstra söyleyebileceğim tek şey makyajınızı gün ışığında yaptırdığınızda çok nude tonlar kullanıldıysa gece onun bir o kadar yok olacağını unutmayın.

9- Takma Kirpik ( Bütün veya Tek Tek )  : Kendi kirpikleriniz güzel olsa dahi o gün mutlaka
Kirpik uygulaması yaptırmalısınız . Eğer alışkın değilseniz mutlaka öncesinden bir takma kirpik alıp deneyimleyin ( o günden bir kaç gün önce ) İlk defa taktıracaksanız o gün çok zorlanabilirsiniz .
Eğer gerçekten zorlandıysanız İpek Kirpik Uygulaması yaptırabilirsiniz ( ağırlık yapmaz hem de daha kalıcıdır )

Kesinlikle Yapmayın / Yaptırmayın

Düğüne hafta kala;
solaryuma girmeyin
cilt bakımı yaptırmayın
yeni bir ürün yüzünüzde denemeyin
nemlendirici kullanmayı unutmayın

10- O güne enerjik şarklarla başlamayı unutmayın

11- Gelinliği giymeden önce mutlaka son bir defa daha wc ye gidin

Nurgül Kolukırık

Check Also

Make up Workshop 2. Gün

Make up Workshop 2. Gün makyaj eğitimi Make up Workshop 2. Gün makyaj eğitimi Make …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir