Gelin Makyajı Gülay

Gelin Makyajı Gülay

Gelin Makyajı Gülay

Gelin makyajı

Şimdi size biraz buruk bir gelin makyajı ve provasından bahsedeceğim.
Gelin Gülay düğüne 1 ay kala benimle görüşmeye geldi ve detayları konuştuktan sonra anlaşmamızı yaptık ve kaporayı bıraktı.
Sadece gelin saçı ile ilgili bir prova yapacağını ve o gün makyajın da provasını istediğini belirtti . Biz de ücreti karşılığında olabileceğini belirttik.

16 Ağustos Düğün Tarihi
1 hafta kala da hazır saç ve makyaj yapılmışken düğün fotoğraf çekimlerini de o gün yapmak istediğini belirtti.  Ben de prova makyajının yapılacağı gün Beylikdüzü ne gittim. Saat 09.00 diye konuşulduğu için 10 dk kala ben de salondaydım . Yalnız bir karışıklık olduğu personelin hal ve tavrından belliydi. Gelin Gülay ve ben 1 saat bekledikten sonra en azından gelin makyajı aradan çıksın diye makyaja başladık. Tekrar bir bekleyişe geçtik ama Saat 12.00 olduğundan yine de gelinbaşı nı yapacak kuaför ortalıkta yoktu. Gülay ağlamaya yüz tutarken ben de sakinleştirmeye çalıştık. En son 12: 37 geçe kuaför bir hışımla salona girdi ve niye makyajı önce yaptınız , beklemediniz diye serzenişte bulundu. Daha sonrasında da gergin bir şekilde gelin saçına başladı ve çok sallamasyon bir şekilde saçı bitirdi . İnanılmaz kötü bir saç ve gergin bir ruh haliyle salondan ayrıldık.
Arabadayken başka bir kuaför ayarladım ve gelinbaşını düzelttirdik, düğün günü de benim önerdiğim kuaförde hem gelin saçı hem de gelin makyajı yapıldı ve bir olay daha böyle kağanmış oldu.
Bu tür şeyler gerçekten çok riskli ; zamanında gelmek , karşındaki kişiyi zor durumda bırakmamak .
Allaha şükürler olsun ve böyle bir durumu hiçbir zaman yaşattırmasın bana 🙂

Evet şimdi Gülay ın hem provasından hem de düğün gününde fotoğraflar paylaşıyorum. Benim çekmiş olduğum amatör görüntülerdir bunlar , bilginize .
Ayrıca Gelin makyajlarında Kullandığım Makyaj Malzemeleri :

  • Kryolan
  • Mac
  • Nars

Kullanılan Makyaj Malzemeleri ;

Yüz bazı : Benefit
Fondöten : Mac Full coverage foundation Nc15
Pudra : Mac Transparan pudra
Göz bazı : painterly
Göz makyajında Mac baz rengi bakır , gölge kızıl kahve
Takma kirpik : Mac 36
Göz altı : Mac Nc15
Allık : Mac Springsheen blush
Ruj : Mac Kinda
Sabitleştirici : Kryolan

Gelin makyajları