Gelin Makyajı

Gelin Makyajı

Gelin Makyajı
Gelin Makyajı

Gelin Makyajı Sırları

Gelin Makyajı Gelin adaylarının evlilik arifesinde kusursuz bir düğün günü geçirmeleri için dikkat etmeleri gereken en büyük ayrıntılardan bir tanesidir. Bu yüzden gelin adaylarına gelin makyajı uygularken kişiye özel makyaj uygulaması olmasına dikkat etmeliyiz. Gazete ve magazin kupürlerinden kesilerek bulunan gelin makyaj modelleri her gelin adayına uygun makyaj olmayabilir. Bu yüzden gelin makyajı provası profesyonel makyöz tarafından düğünden en az on beş gün önce yapılmalıdır.

Göz Makyajı
Göz Makyajı

Prova makyajı gelin adayının kafasında belirgin bir gelin makyajı oluşmasına yardımcı olacaktır. Biz Sach Kuaför Profesyonel Makyaj Ekibi olarak sizlere profesyonel ürünler ( Kryolan Makyaj Malzemeleri)ile kaliteli kalıcı ve yaratıcı kişiye özel makyaj çalışması yapmaktayız. Bu makyaj çalışması kişinin ten rengi, göz rengi, göz yapısı, çene ve alın yapısına yani genel olarak yüz morfolojisine uygun bir kombinasyon olmaktadır. Makyaj sanatında renk seçimi, renklerin birbiriyle karışımı ve uyumu göz önünde bulundurularak her kişiye yüz yapısına ten rengi ve göz rengine uygun makyaj yapılmalıdır.

Gelin Makyajı günlük makyajdan farklı olarak kalıcılığı ve makyaj öncesi hazırlığı daha karışık olmaktadır. Makyaj öncesi hazırlıktan bahsetmek gerekirse cildin temiz ve pürüzsüz olması gerekiyor. Bunu nasıl sağlayabilirsiniz? Düğünden yaklaşık bir ay önce cilt bakımına periyodik olarak gitmeniz gerekiyor. Eğer buna ayıracak bütçeniz yoksa kendiniz sabah akşam cilt temizliğini ve nemlendirici ile bakımını yapmalısınız. O önemli günde ise yani gelin makyajınızı yaptırmadan önce de kesinlikle nemlendirici kullanmalısınız cilde makyajın daha iyi adapte olması için. Ayrıca bunu yaptığınızda makyajınız daha kalıcı olur.

Bir de en önemli nokta Gelin makyajınızı yaptırmadan önce kesinlikle dişlerinizi fırçalayın. Daha parlak görünmesi için dişlerinizin.

Makyaj seçenekleri konusunda yukarıda zaten bahsetmiştik. Tekrar uyarmak gerekirse size gitmeyen makyaj tonlarından ve koyu makyajlardan uzak durun. Çok koyu makyajlarda Gelinlerde hiç hoş durmuyor aksine vamp bir görüntü veriyor.

Göz Makyajı
Göz Makyajı

Ayrıca Ebru Gündeş gibi göz makyajı veya şu mankeniz ruj rengi gibi olsun demek yerine sizin kusurlarınızı kapatacak ve güzelliğinizi ön plana çıkaracak bir gelin makyajı bir profesyonel makyöz olarak benim tercihimdir. Sizin bu konuda bilginiz yoksa eğer işi uzmanına bırakıp onun doğrultusunda gelin makyajınızı yaptırmanız gerekiyor.

Gelin makyajında kullanılan malzemelerde çok önemli. Profesyonel olmayan makyaj malzemeleri ile yapılan makyaj ne kalıcı olur ne de hoş ve estetik bir görüntü verir. Bu yüzden ne malzeme kullanıldığını bilmediğiniz ortamlarda makyaj yaptırmayın, üzülen siz olursunuz. Ayrıca düğün gecesi sonunda makyajınızı kesinlikle çok güzel bir şekilde temizlemelisiniz. Kullanılan ürünler sonrasında cilt bir süre havasız kaldığı için zarar görebilir. Dolayısıyla çok iyi temizleyip cildinizi havalandırmalısınız.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FqtmZPZLKeM&feature=relmfu[/youtube]