Mac Makyaj Malzemeleri

Makyaj baz ürünleri cildi pürüzsüzleştirerek fondötenin örtücülüğüne çok büyük katkıda bulunur. Bu sayede gözenekler, akne, siyah nokta ve leke gibi cilt kusurlarının daha iyi gizlenmesine yardimci olur. Ayrıca üzerine uygulanacak ürünlerin cilde rahatça dağıtılmasını sağlayacağı için daha homojen bir sonuç elde edilmesine yardımcı olur. Makyaj ürünlerinin kalıcılığını ve performansını arttırır.
Bu yüzden bir çok markanın çeşit çeşit yüz bazları vardır. Kimisi yüzdeki kızarıklıklar için kimisi yüzü matlaştırmak için, kimisi daha bronz bir makyaj için…

Bence,
Makyaj bazı ne kadar iyi olursa, makyaj o kadar mükemmel görünür. Bir de bunun tersi var; baz ne kadar kötü olursa makyaj da o denli kötü görünür. O yüzden makyaj bazının iyi ve kaliteli olması çok önemlidir. Baz, yüzdeki kusurları gizler, hatayı düzeltir. Yüze pürüzsüzlük ve canlılık verir. Fakat gerekmedikçe kullanılması çok şart değildir. Eğer cildinizde herhangi bir kusur, kapatılması gereken yer yoksa kullanmanız şart değildir. Makyaj bazını ince sürmelisiniz, ne kadar ince uygularsanız o kadar iyi sonuç alırsınız.