Make up Workshop 4. Gün

Make up Workshop 4. Gün
Make up Workshop 4. Gün

Make up Workshop 4. Gün

Bu programda Make up Workshop 4.gün cut crease sistemde göz makyajı veya eksik olan konuların tekrarı günü diyebiliriz. Hala oturmadığına inandığımız eyeliner olabilir , kontör işlemi olabilir bunları toparlıyoruz .

Öncelikle Cut crease teknik göz makyajı nedir buna bir değinelim.
Cut crease göz makyajı ; bu makyajda aslında sahte bir göz kapağı oluşturmayı amaçlıyoruz. Özellikle küçük ve çekik gözlerde çok uygulanan bir tekniktir. Asya ve orta doğuda yine meşhur bir göz makyajı stilidir.

Peki Nasıl Yapılır? Göz makyajını yaptıktan sonra far ve kapatıcı kullanarak göz kapağını keskin bir çizgiyle belirginleştirerek gözlerine gölgeli bir görünüm kazandırılır , yapılırken zor gibi görünse de aslında basit ve eğlenceli bir tekniktir.

Bu tarzı son günlere doğru bırakmamızın sebebi daha küçük ağızlı fırçalar ile kontrollü bir şekilde hareket etmek gerektiğindendir. Evet basit bir makyaj , zor değil ama ilk başta gözü ve crease bölgesini , sınırları , göz makyajının bitiş bölümünü çok iyi bilmeniz gerekir.

Eyeliner olarak da ya grafiksel bir eyeliner ya da dipliner ve takma kirpik olarak bitiriyoruz .

Ten makyajı yine aynı şekilde yapılıyor , modelimizin yüz hattına göre dudak makyajı olarak da ya nüde tonlar ya da kırmızı ruj çalışması yapılabilir.

Peki ya tekrar makyaj nedir ?

İlk günlerde eksik olan konuların tekrar üzerinden geçilmesi diyebiliriz.
Fırça olarak , malzeme olarak ya da diğer makyaj stillerinden yana eksik olduğumuz teknik konular ve ya uygulama var ise bunları tartışıp üzerinden geçip artık netleştiriyoruz .

Genelde bu gün katılımcı sayısına göre de değişiyor ama geç bitiriyoruz. Çünkü geriye sadece son bir günümüz kalıyor ve artık ezberlenmeyen malzeme , makeup sıralaması olmamasına özen gösteriyoruz .

Bu arada son günde de hala eksikleri olduğuna inandığımız kişileri tekrar gelebilme imkanlarını telefonda öncesinden bizimle konuşabilirsiniz.

Çok istisnai bir durum olsa da bu , güzel bir imkan .
Sevgilerimizle

Sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayın ve diğer günlerimize de göz gezdirmenizi tavsiye ederiz;
@nurgulkolukirik
@makeupproacademy
@fairlashes
Whatsapp Danışma Hattımız +90 532 3018690

Check Also

Makeup Workshop

Makeup Workshop 5 GÜNDE GELİN MAKYAJI YAPMAK İSTER MİSİNİZ? Makeup Workshop Herkese Merhabalar ; Size …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir